Na Festynie profilaktycznym - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Na Festynie profilaktycznym

ARCHIWUM > 2018/2019

ŻYJĘ Z PASJĄ
W miniony wtorek w Solankach, uczniowie „Budowlanki” uczestniczyli w  festynie  profilaktycznym „Alkohol nie pasuje do mojej układanki”. Jego organizatorem był Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Inowrocławiu.
W programie festynu były występy sceniczne oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży,  między innymi: nauka gry na instrumentach, kącik konstrukcyjny, stoisko „zrób to sam”, nauka chodzenia na szczudłach, pokazy akrobatyczne, karate, występy zespołów muzycznych, doświadczenia fizyczne i z robotyki, warsztaty z żonglerki, układanie wielkich puzzli. Również młodzież naszej szkoły aktywnie uczestniczyłą w festynie, prezentując  grę w szachy oraz sztukę układania kwiatów.
Podczas festynu został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży „Żyję z pasją – bez alkoholu”, w którym Patryk Kałamaja z kl. II a zdobył III miejsce, a Ola Skibińśka, również z kl. II a, otrzymała w konkursie wyróżnienie.
Wszystkie te działania miały jeden cel, a mianowicie pokazanie młodym ludziom, że życie bez alkoholu potrafi być piękne i interesujące, że to zainteresowania rozwijają, dają radość i wiele satysfakcji, a alkohol jest w życiu tym, co niszczy i działa destrukcyjnie.
6.06.2019 MM, BP, SD
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego