Na Salonie Maturzystów - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Na Salonie Maturzystów

ARCHIWUM > 2018/2019


UCZNIOWIE „BUDOWLANKI” NA   „SALONIE MATURZYSTÓW”

Kolejny już raz uczniowie „Budowlanki” z klas IV w zawodach: technik budownictwa, technik geodeta, technik architektury krajobrazu, technik urzązeń   i systemów energetyki odnawialnej   oraz klasy III w zawodzie technik geodeta uczestniczyli w „Salonie Maturzystów. Perspektywy 2018”, który  w tym roku miał miejsce w Toruniu na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.  Młodzież wzięła udział w spotkaniach z ekspertami Okręowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku, którzy omówili zasady przeprowadzania egzaminów maturalnych z jęyka polskiego, matematyki, biologii. Zwracali oni uwagęna najczęściej popełniane przez maturzystów błęy podczas rozwiąywania zadań oraz wyjaśniali jak ich unikać aby osiąnąćwysokie wyniki egzaminów.

Uczniowie zapoznali siętakże z bogatąofertąedukacyjnąwielu uczelni wyższych z całej Polski, warunkami rekrutacji na wybrane kierunki studiów, możliwościami rozwoju zainteresowań na poszczególnych uczelniach.

Każdy uczestnik „Salonu Maturzystów” otrzymał „Informator dla maturzystów 2019”  z  wykazem wszystkich polskich uczelni wyższych, który jest niezwykle przydatny przy planowaniu dalszej kariery edukacyjnej młodzieży. Wyjazd służył temu, aby przygotowaćmłodzież naszej szkoły do ważnych wyborów życiowych zwiąanych z planowaniem dalszej ścieżki rozwoju zawodowego. Życzymy powodzenia w planowaniu dalszego rozwoju i trzymamy kciuki za dokonywanie przemyślanych i dobrych wyborów.

8.09.2018 MM, BP


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego