Nasi stypendyści - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Nasi stypendyści

ARCHIWUM > 2017/2018


STYPENDIA DLA UCZNIÓW „BUDOWLANKI”

W środę (29.11) dzisiejszym odbyła się uroczystość wręczenia stypendium dla uczniów dziennych liceów i techników prowadzonych przez powiaty i gminy województwa kujawsko pomorskiego.

Mamy przyjemność poinformować, że w  ZSP nr 5 laureatami tego stypendium zostali: Justyna Kołtuńska kształcąca się w klasie  II w zawodzie technik architektury krajobrazu i Dawid Woźniak kształcący się w kl. IV  zawodzie technik geodeta.

Justyna w ubiegłym roku szkolnym uzyskała średnią ocen 4,76. Chętnie angażuje się w życie klasy i szkoły. Uczestniczyła między innymi  w organizacji Wojewódzkiej Konferencji pod nazwą „Ochrona powietrza i ograniczenie niskiej emisji na przykładzie województwa kujawsko-pomorskiego” oraz w Kampanii Urzędu Miasta „Zielony Inowrocław”. W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu   Życia  Polskiego Czerwonego Krzyża zajęła X miejsce.

Natomiast Dawid w roku szkolnym 2016/2017 uzyskał średnią ocen 5,07. Samodzielnie wzbogaca swoją wiedzę zawodową, która znacznie wykracza poza zakres materiału programowego. Ponadto jest osobą bardzo odpowiedzialną i sumienną. Aktywnie uczestniczy w życiu klasy i szkoły, między innymi występując w szkolnym  Kole Teatralno-Literackim „Verba”.

Jednak na tym nie koniec, ponieważ uczeń klasy IV
Mateusz Czyrzniak został stypendystą Prezesa Rady Ministrów. To uczeń, którego charakteryzują dociekliwość, poszukiwanie odpowiedzi na pytania związane z geodezją. Dziedzina ta jest jego pasją, ale także kierunkiem kształcenia. Osiąga on bardzo wysokie wyniki w nauce.

Życzymy kolejnych sukcesów oraz zgłębiania wiedzy, nabywania nowych umiejętności z równie wielką determinacją. Sukcesy tych uczniów są wizytówką „Budowlanki” - szkoły, w której uczniowie odnajdują i rozwijają swoje zainteresowania, pomnażają wiedzę, nabywają wiele nowych umiejętności potrzebnych w życiu codziennym i zawodowym. Podziw budzi konsekwencja tych młodych ludzi w dążeniu do celu i wciąż rosnące aspiracje. Trzymamy kciuki za dalszy owocny rozwój.


29.11.2017 IK, MM, BP

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego