Nie dajmy się kilogramom - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Nie dajmy się kilogramom

ARCHIWUM > 2019/2020

NIE DAJMY SIĘ KILOGRAMOM

24 października 2019r. obchodzony był Światowy Dzień Walki z Otyłością. Brak aktywności fizycznej, jak również nieprawidłowe nawyki żywieniowe oraz życie w stresie mają niekorzystny wpływ na nasze zdrowie i są przyczyną odkładania się zbędnych kilogramów. Dane przedstawione przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) pokazują, żę w ciągu ostatnich 40 lat populacja osób otyłych zwiększyła się prawie trzykrotnie.

Inowrocławska „Budowlanka” również przyłączyła się do akcji walki z otyłością. W dniu 23.10.2019r. odbył się ogólnoszkolny konkurs plastyczny, polegający na wykonaniu przez reprezentantów poszczególnych klas plakatu pokazującego zgubny wpływ otyłości na nasze życie. Zmagania uczniów trwały 2 godziny, a efekt ich wysiłku uświetniła wystawa prac w holu szkoły.
Akcje takie, jak ta są prowadzone w szkole co roku i  jest to doskonała forma zaznajomienia młodych ludzi z problematyką otyłości, poszerzeniem ich wiedzy, jak walczyć ze zbędnymi kilogramami. Propagują też zdrowe  nawyki żywieniowe, ale także mają na celu integrację uczniów naszej Szkoły.

24.10.2019 JS, BP, SD
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego