Obchody Jubileuszu 1 - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Obchody Jubileuszu 1

ARCHIWUM > 2014/2015 > Jubileusz

ZŁOTY JUBILEUSZ BUDOWLANKI

25 KWIETNIA 2014 R.


Uroczystość 50-lecia Szkoły Budowlanej w Inowrocławiu, która odbyła się 25 kwietnia 2014r. w piękny, ciepły i  słoneczny dzień  zgromadziła wielu gości, pracowników , absolwentów, uczniów i sympatyków Szkoły.

Rozpoczęła się mszą św. szkole w Kościele św. Józefa w Inowrocławiu odprawiona w intencji byłych i obecnych pracowników i uczniów Szkoły, koncelebrowaną przez księdza proboszcza Radosława Orchowicza , z udziałem księdza kanonika Antoniego Balcerzaka i 5 księży, którzy uczyli w Szkole. Homilię wygłosił ks. kanonik Jacek Dziel. Młodzież szkoły licznie zgromadzona w kościele służyła do mszy św., uczestniczyła w czytaniach, zapewniła oprawę muzyczną.

Przemarsz, zgromadzonych spod kościoła w kierunku do budynku Szkoły ulicami miasta, zwracał uwagę przechodniów. Nad bezpieczeństwem czuwały służby szkolne i ruchu drogowego policji. Kolumny uczestników poprzedzała Górnicza Orkiestra Dęta Inowrocławskich Kopalń Soli „Solino”, melodiami podkreślając niecodzienność wydarzenia.  

Tuż przed godziną 12 odbyło się odsłonięcie, przez p. Tadeusz Majewskiego Starostę Inowrocławskiego, p. Ryszarda Jagodzińskiego Przewodniczącego Rady Powiatu Inowrocławskiego i p. Danutę Paluszak Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. gen. Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu,  Kamienia pamiątkowego 50-lecia Szkoły Budowlanej w Inowrocławiu. Poświęcenia dokonał ksiądz kanonik Antoni Balcerzak

Dalsza część uroczystość z udziałem licznie przybyłych gości odbyła się w budynku szkoły, w odświętnej scenografii na sali gimnastycznej. Wystrój korytarzy, sala historii szkoły, wyłożona księga pamiątkowa, galowy strój młodzieży  podkreślały szczególność dnia.

Na część oficjalną złożyły się: powitanie gości, przemówienia okolicznościowe, prezentacja historii szkoły , życzenia i podziękowania. Towarzyszył  Zespół Kameralny  Orkiestry Wojskowej z Torunia.
Starosta Inowrocławski,  składając życzenia dalszego rozwoju Szkoły poinformował, że Szkoła z okazji Jubileuszu otrzyma boisko wielofunkcyjne, budowa którego ukończy się jeszcze w tym roku. Młodzież szkoły zaprezentowała utwór, który pretenduje do miana hymnu Szkoły.

Część nieoficjalna uroczystości - dynamiczna, kolorowa i wesoła, wykonana przez młodzież  była artystyczną wizją rozbudowy szkoły w 100 letnią rocznicę jej istnienia. Podkreślała jej budowlany charakter i ciągłość kształcenia.

Dla upamiętnienia Jubileuszu 50-lecia Szkoły wydana została jednodniówka, zawierająca rys historyczny, opis wydarzeń i bieżącą działalność szkoły, w tym jej sukcesy i sukcesy uczniów. Wybita została pamiątkowa moneta 50-lecia Szkoły.  

Wszyscy uczestnicy uroczystości mogli po części artystycznej skosztować  tortu jubileuszowego i wziąć udział w spotkaniu pokoleń.

Szkoła, jak przystało na prawdziwą Jubilatkę tonęła w kwiatach.

Dzień zakończył się Balem Jubileuszowym.  
Czytaj więcej 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego