Olimpiada OZE - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Olimpiada OZE

ARCHIWUM > 2014/2015


OLIMPIADA WIEDZY O ODNAWIALNYCH ŹRÓDŁACH ENERGII


 O Odnawialnych Źródłach Energii mówi się coraz częściej i coraz głośniej. Olimpiada Wiedzy, która odbyła się w Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich „GreenPower” w dniach 27-28.05.2015 r. to jedna z  inicjatyw zachęcająca młodych ludzi do poszerzenia wiedzy w tej dziedzinie. Po kilku miesiącach zmagań z 3000 uczestników olimpiady, 43 dotarło do finału, w tym nasza uczennica z klasy III e - Weronika Fajge (po 5 osób z każdego województwa) . Warto dodać, że nie jest to jedyny sukces uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr5  im. generała Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu. Jest ona również tegoroczną stypendystką Rotary Club oraz finalistką Konkursu Wiedzy o Energetyce, zorganizowanego przez Politechnikę Warszawską.

Olimpiadę zorganizował Związek Młodzieży Wiejskiej, a konkurs prowadził wiceprezes Związku
Pan Marcin Adamczyk.
W pierwszym dniu rywalizacji odbył się test pisemny, składający się z 50 pytań, a do dalszego etapu przeszło 10 uczestników, którzy uzyskali największą liczbę punktów za test finałowy. W drugim dniu olimpiady odbył się ścisły finał, który składał się z odpowiedzi uczestnika na 3 wylosowane pytania finałowe.
Uczniowie naszej Szkoły kibicowali Weronice, obserwując Jej zmagnia. Z olimpiady  wróciliśmy bogatsi o wiedzę i doświadczenie w tego typu konkursach, poznaliśmy wielu ciekawych ludzi i liczymy na sukces w kolejnej edycji.
Weroniko serdeczne gratulacje i podziękowania za reprezentowanie Szkoły oraz zawodu technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej na szczeblu krajowym.  
Oprócz samego konkursu, podczas olimpiady uczniowie wysłuchali licznych prelekcji, między innymi: „Biogazownie rolnicze szansą niezależności energetycznej”, „Nowelizacja ustawy o OŹE”, „Fotowoltaika niezależność energetyczna czy również pomysł na biznes”, „ Pompy ciepła- najnowsze rozwiązania”.
Patronat naukowy nad przedsięwzięciem objął Zakład Paliw i Energii Odnawialnej przy Przemysłowym Instytucie Motoryzacji. Swoje poparcie dla projektu wyraził również Wicepremier, Minister Gospodarki -  Pan Janusz Piechociński, który objął olimpiadę patronatem honorowym.

Opiekunem uczennicy była Pani Justyna Dybicz. 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego