Olimpiada OZE - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Olimpiada OZE

ARCHIWUM > 2014/2015

WERONIKA FAJGE Z KL. III E
W FINALE OGÓLNOPOLSKIM
OLIMPIADY WIEDZY O ODNAWIALNYCH ŹRÓDŁACH ENERGII!!!

Etap wojewódzki I edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy  o Odnawialnych Źródłach Energii odbył się dziś tj. 22 stycznia 2015 r. w Ośrodku Doradztwa Rolniczego     w Minikowie z oddziałem w Przysieku. Konkurs adresowany był do uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz młodych osób zainteresowanych zagadnieniami związanymi z energetyką, wykorzystaniem alternatywnych źródeł energii, znajdowaniem rozwiązań sprzyjających rozwojowi ekoenergetyki.

Olimpiada składa się z trzech etapów, pierwszy środowiskowy odbył się w naszej Szkole, drugi wojewódzki właśnie za nami. Do etapu wojewódzkiego przystąpiło łącznie 70 uczestników, przedstawicieli Szkół Ponadgimnazjalnych z całego województwa, z naszej szkoły 12 uczniów, a konkurencja była ogromna. Młodzież rozwiązywała test, który obejmował 50 pytań jednokrotnego i wielokrotnego wyboru związanych z zagadnieniami OZE głównie biomasą.

W oczekiwaniu na wyniki wysłuchaliśmy wykładu dotyczącego fotowoltaiki oraz możliwości dofinansowania projektów związanych z OŹE.

Do drugiego etapu finału
części ustnej wyłoniono 10 uczestników wśród nich naszą uczennicę Weronikę Fajge z klasy III e.  Zawodnicy odpowiadali na 3 wcześniej wylosowane pytania przed komisją konkursową. Nasza uczennica nie pozostawiła żadnych złudzeń, że nie przypadkowo znalazła się w finale  i z 5 lokaty po teście ostatecznie zajęła 3 miejsce. Pytania z energetyki wodnej, zagadnienia związane z alternatywnymi źródłami energii do ropy naftowej i gazu ziemnego oraz bilans dotyczący emisji CO2 okazały się szczęśliwe. Odpowiedzi ustne są naszą mocną stroną i jesteśmy z tego dumni.
Weroniko gratulujemy!!!

Ostateczne wyniki konkursu:
I miejsce  - 63 punkty
II miejsce  - 61 punktów
III miejsce - Weronika   Fajge   59 punktów
IV miejsce
56 punktów
V miejsce  - 55 punktów

Zwycięzcy etapu wojewódzkiego otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz cenne nagrody ufundowane przez sponsora olimpiady, a co najważniejsze zakwalifikowali się do finału krajowego, który odbędzie się 26-28 maja 2015 podczas Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej „Greenpower” w Poznaniu.

Finał Krajowy będzie zwieńczeniem całorocznej pracy uczniów i nauczycieli szkoły nad poszerzaniem wiedzy o odnawialnych źródłach energii. Opiekunami młodzieży były  p. Beata Wiśniewska i p. Justyna Dybicz.
Życzymy powodzenia!


Wszystkich informacji na temat Olimpiady OZE udziela p.Justyna Dybicz

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego