Pielgrzymka Maturzystów - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Pielgrzymka Maturzystów

ARCHIWUM > 2018/2019

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW 2019

15 marca 2019 roku miała miejsce Pielgrzymka Maturzystów Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Wzięli w niej udział również uczniowie naszej Szkoły. U stóp Czarnej Madonny prosili Boga o dobre wyniki egzaminów maturalnych oraz o właściwe odkrycie życiowego powołania i odwagę do wyboru tej drogi, którą proponuje im Chrystus. W tym kontekście Ksiądz Prymas stwierdził : „Jeśli mój pomysł na życie jest jednocześnie Bożym pomysłem, to jest to pomysł najlepszy”.

Nasi uczniowie wzięli udział we Mszy Świętej sprawowanej przez Księdza Arcybiskupa Wojciecha Polaka, uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu oraz drodze krzyżowej, wysłuchali konferencji oraz świadectwa powołania jednego z uczestników Pielgrzymki.

Ważnym punktem było zawierzenie maturzystów, które miało miejsce w Kaplicy Cudownego Obrazu. Uczestnicy prosili Matkę Bożą: „Maryjo, Jasnogórska Królowo i nasza Najlepsza Matko! My, młodzi, stajemy dziś przed Tobą - naszą Matką, Panią i Królową - by w Twoje ręce powierzyć nasze losy, naszą teraźniejszość i naszą przyszłość. (…) Wyzwól nas z lęku i niepewności, wlej w nasze serca nadzieję i ufność. Naucz nas odpowiedzialności za siebie, za nasze czyny, za całe nasze życie. Naucz nas odpowiedzialności za życie Kościoła i świata, byśmy chcieli i potrafili go przemieniać i uświęcać. Zawierzamy Ci Maryjo nadchodzące miesiące i dni, nasze przygotowanie do egzaminów dojrzałości, czas matury i czas egzaminów na studia. Umacniaj nas w wysiłku zdobywania wiedzy i mądrości. Uproś dla nas serce pełne pokoju, pozwól nam z nadzieją stawać wobec kolejnych wyzwań stojących przed nami (…).
Powyżej prezentujemy zdjęcia wykonane przez naszych Maturzystów.

25.03.2019 JJ, BP, SD
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego