Pierwsza pomoc - warsztaty - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Pierwsza pomoc - warsztaty

ARCHIWUM > 2016/2017


WARSZTATY PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ W „BUDOWLANCE”

W bieżącym tygodniu uczniowie klas programowo najwyższych naszego technikum uczestniczyli zajęciach dotyczących zagadnień związanych z udzieleniem pierwszej pomocy przedmedycznej.

Prelekcję o resuscytacji krążeniowo-oddechowej przygotowali dla uczniów przedstawiciele MSCKZiU w Inowrocławiu. Pierwsza część warsztatów miała charakter teoretyczny. Młodzież została zapoznana z historią ratowania życia, schematem udzielania pierwszej pomocy i działaniem automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED). Dużą atrakcją dla uczniów okazała się część praktyczna szkolenia, podczas której uczestnicy mogli nie tylko zadawać pytania, ale także spróbować wykonać czynności resuscytacyjne na profesjonalnym fantomie. Warto zauważyć, że prowadzący wykazali się nie tylko ogromną wiedzą i doświadczeniem, ale również umiejętnością nawiązywania kontaktu z młodzieżą.

Przeprowadzone zajęcia miały na celu uwrażliwienie młodzieży na ideę ratowania życia drugiego człowieka w sytuacji zagrożenia jego życia i pozwoliły uczestnikom rozwinąć ich praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

20.10.2016 r. MM, BP


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego