Pracowite Pszczółki - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Pracowite Pszczółki

ARCHIWUM > 2016/2017


PRACOWITE PSZCZÓŁKI W „BUDOWLANCE”

Nasza szkoła w ramach Centrum Edukacji Obywatelskiej uczestniczy w programie „Poczytajmy”. W maju otrzymaliśmy od CEO pięknie wydaną książkę Piotra Sochy „Pszczoły” oraz zestaw nasion. Członkinie naszego klubu czytelniczego opracowały scenariusz spotkania dla przedszkolaków, przygotowały odpowiednie rekwizyty i wystosowały zaproszenie do zaprzyjaźnionego z nami Przedszkola nr 2 „U Jasia i Małgosi”. Maluchy z grupy VI wraz  z opiekunkami odwiedziły nas, by na przyszkolnym terenie, w cieniu drzew, w piknikowej atmosferze wysłuchać ciekawych i pouczających informacji o pszczołach. Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w tej części spotkania, zadawały pytania, same udzielały też odpowiedzi na pytania prowadzących. Furorę zrobił oryginalny kapelusz pszczelarza, pożyczony z zaprzyjaźnionej pasieki, który dzieci ochoczo przymierzały.

Po teorii przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Dzieci wiedząc już o tym, jak pożyteczne są pszczoły, wraz z uczennicami technikum architektury krajobrazu przygotowały MPP, czyli Miejsce Przyjazne Pszczołom. Przedszkolaki pod opieką starszych koleżanek z „Budowlanki” przygotowały stanowisko, zasiały nasiona i podlały je - nie żałując też wody okolicznym krzewom i drzewom. Wysiano kwiaty miododajne, lubiane przez pszczoły i motyle, podziwiać je będzie można w przyszkolnym ogródku kwiatowym, o który dbają uczniowie technikum architektury krajobrazu.

Dzieci na pamiątkę pouczającego, spędzonego w miłej atmosferze spotkania otrzymały od naszych uczniów okolicznościową, przez nich wykonaną kartkę, zestaw książeczek do przedszkolnej biblioteczki oraz nasiona, które zostaną wysiane na terenie ogródka Przedszkola nr 2.

Spotkanie przygotowały i przeprowadziły pod opieką pani bibliotekarki uczennice klasy I i II technikum geodezji oraz klasy I technikum architektury krajobrazu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom tego niezwykłego, pouczającego i dającego wiele radości przedsięwzięcia. Liczymy na kolejne odwiedziny gościnnych progów naszej szkoły.


26.05.2017 BSZ, BP

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego