Przygoda z Azją - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Przygoda z Azją

ARCHIWUM > 2019/2020

PRZYGODA Z AZJĄ

Dziewiętnasta edycja wewnątrzszkolnego konkursu geograficznego w Zespole Szkół Budowlanych im. gen. Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu odbyła się 20 listopada 2019 r. Tego dnia nauczyciel geografii Pani Izabela Kwiatkowska zachęciła młodzież do lektury, w celu poznania ogromu kontynentu azjatyckiego oraz ciekawostek, które można na nim napotkać. 34 uczniów Budowlanki, interesujących się kulturą, środowiskiem i życiem ludności Azji zmierzyło się z 33 pytaniami z zakresu geografii fizycznej kontynentu. W skupieniu i z wielkim zainteresowaniem „medytowali”, jak tu pokonać Wielki Mur Chiński, przepłynąć Ganges czy zdobyć Mt. Everest.

Wśród wspaniałych młodych ludzi, pasjonatów geografii najlepszymi okazali się: Kacper Łęczycki z kl. III a, kształcący się w zawodzie technik budownictwa, który po raz drugi zajął w tym konkursie I miejsce, Dominik Zboralski z kl. IV b, kształcący się w zawodzie technik geodeta oraz Przemysław Kalka z kl. III b (technik geodeta).

Zwycięzcy zostaną nagrodzeni podczas szkolnego apelu podsumowującego naukę i osiągnięcia uczniów w I półroczu roku szkolnego 2019/2020 - w styczniu 2020 roku.
Ogromne gratulacje!

20.11.2019 IK, BP, SD
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego