Rozpoczęcie roku - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Rozpoczęcie roku

ARCHIWUM > 2015/2016


„BUDOWLANKA” UŚMIECHEM WITA NOWY ROK SZKOLNY


Dnia 1 września w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. gen. Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu zainaugurowano nowy rok szkolny 2015/2016. Po wakacyjnym wypoczynku uczniowie i nauczyciele w barwach kolorowych parasoli, w pełni słońca, z optymizmem i uśmiechem na ustach zgromadzili się na dziedzińcu Szkoły.

W bieżącym roku szkolnym naukę rozpocznie 338 uczniów, z czego ¼  stanowią dziewczęta. Szkoła będzie kształcić w 4 zawodach w Technikum oraz w 3 zawodach w Zasadniczej Szkole Zawodowej.

Dyrektor Szkoły p. Danuta Paluszak życzyła wszystkim wielu sukcesów i radości z tego, że są uczniami i pracownikami tej dobrej inowrocławskiej Szkoły.

W uroczystości uczestniczyli: wicestarosta inowrocławski pani Mirosława Kucol, prezes firmy EUROTHERM w Inowrocławiu pan Janusz Niewiadomski, przewodnicząca Rady Rodziców pani Elżbieta Latosińska, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego pan Paweł Karólewski oraz właściciel firmy GESAL pan Eugeniusz Skoczyński, który wręczył trzem uczniom zasadniczej szkoły zawodowej nagrody rzeczowe. Wszyscy goście podkreślali potrzebę dobrego kształcenia zawodowego i oczekiwań jakie „Budowlanka” spełnia.

Nowo przyjęci uczniowie klas I złożyli uroczyste ślubowanie. Młodzież „Budowlanki” z optymizmem oraz zapałem do nauki uczestniczyła w spotkaniach z wychowawcami i nauczycielami.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego