Rozpoczęcie roku szkolnego - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Rozpoczęcie roku szkolnego

ARCHIWUM > 2016/2017


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 W „BUDOWLANCE”


Dnia 1 września 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. generała Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu odbyła się inauguracja roku szkolnego 2016/2017.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego.  Dyrektor  szkoły, pani Danuta Paluszak, przywitała wszystkich zaproszonych gości, przedstawicieli z zakładów pracy, w których młodzież odbywa praktyczną naukę zawodu, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów,  a w szczególności tych, którzy dopiero rozpoczynają naukę w „Budowlance”. Życzyła sukcesów w nowym roku szkolnym.
Szkoła w tym roku przyjęła do klas pierwszych więcej uczniów niż w roku ubiegłym.

W uroczystości szkolnej uczestniczyli: pan Tadeusz Majewski - Starosta Inowrocławski, pan Krzysztof Tuszyński - specjalista do spraw budowlanych -  Solanki - Uzdrowisko Inowrocław, pan Janusz Niewiadomski
właściciel firmy Eurotherm w Inowrocławiu, pan Eugeniusz Skoczyński - właściciel firmy Gesal  oraz pani Elżbieta Latosińska -  przewodnicząca Rady Rodziców.

Wszyscy podkreślali zasadność kształcenia w potrzebnych dla gospodarki zawodach  i gratulowali dobrej współpracy, efektów nauczania  i udanego naboru.

Podczas apelu uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar ZSP nr 5 w Inowrocławiu. Po
zainaugurowaniu nowego roku szkolnego, młodzież wraz z wychowawcami udała się do wyznaczonych sal lekcyjnych na pierwsze spotkanie w roku szkolnym 2016/2017.

W bieżącym roku 2016/2017 w Szkole kształcić się będą uczniowie w 5 zawodach w Technikum: technik budownictwa (z elementami budownictwa EKO), technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik geodeta, technik architektury krajobrazu (z elementami  florystyki i arborystyki), technik renowacji elementów architektury (z elementami architektury wnętrz), który jest nowym zawodem w tym roku szkolnym  oraz  w 2 zawodach w Zasadniczej Szkole Zawodowej:   murarz-tynkarz i monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

W szkole 1/3 społeczności stanowią dziewczęta.

Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym 2016/2017 r.

Przygotowała: Anna Szymańska


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego