Salon Maturzystów 2017 - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Salon Maturzystów 2017

ARCHIWUM > 2017/2018


UCZNIOWIE „BUDOWLANKI” KOLEJNY RAZ NA „SALONIE MATURZYSTÓW”

Młodzież z klas IV w zawodach: technik budownictwa, technik geodeta, technik architektury krajobrazu oraz technik urządzeń  i systemów energetyki odnawialnej  uczestniczyła w „Salonie Maturzystów. Perspektywy 2017”, który w tym roku miał miejsce na Uniwersytecie Technologiczno -Przyrodniczym w Bydgoszczy. Co roku klasy maturalne ZSP nr 5 mają możliwość wzięcia udziału w tym interesującym przedsięwzięciu.

Uczniowie spotkali się z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej  w Gdańsku, którzy przybliżyli im procedury przeprowadzania egzaminów maturalnych z języka polskiego i matematyki oraz przypomnieli - jak unikać najczęściej popełnianych błędów podczas rozwiązywania zadań egzaminacyjnych.

Młodzież miała również okazję  zapoznania się z ofertą edukacyjną wielu uczelni wyższych z całej Polski, zasadami rekrutacji na studia, formami studiowania poza Polską, możliwościami rozwoju zainteresowań na poszczególnych uczelniach. uczniowie  otrzymali  „Informatory dla maturzystów 2018”,
które zawierają pełną ofertę studiów na wszystkich polskich uczelniach, a także przykładowe arkusze egzaminacyjne. Wyjazd ten okazał się udany i bardzo owocny dla przyszłych maturzystów, a  co za tym idzie przyszłych studentów.

14.09.2017 MM, BP

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego