Seminarium w Przysieku - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Seminarium w Przysieku

ARCHIWUM > 2015/2016


UCZNIOWIE „BUDOWLANKI” NA
XI FORUM ENERGETYKI ODNAWIALNEJ
W PRZYSIEKU koło TORUNIA


Dnia 05.11.2015 roku uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. generała Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu brali udział w XI Forum Energetyki Odnawialnej. Konferencja zorganizowana była przez Kujawsko - Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z Oddziałem w Przysieku.

Celem seminarium było upowszechnienie i podniesienie poziomu wiedzy na temat korzyści wynikających ze stosowania odnawialnych źródeł energii oraz wskazanie społecznego  i ekonomicznego aspektu ich wdrażania na poziomie lokalnym.

Grupa uczniów z inowrocławskiej „Budowlanki” w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej z zainteresowaniem wysłuchała wykładu na temat sposobów wdrażania OZE, popularyzacji zastosowania energii odnawialnej w Polsce. Poznała uwarunkowania prawne oraz źródła dofinansowania OZE, korzyści
wynikające z wdrażania programu Prosument oraz Fit, a także dowiedziała się, jakie są możliwości energetycznego wykorzystania uprawy plantacji topoli. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się również spotkania  poświęcone formom finansowania inwestycji w branży OZE, które  przedstawione zostały przez pracownika Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko Pomorskiego Departamentu Rozwoju Regionalnego w Toruniu oraz przedstawiciela Banku Ochrony Środowiska z Bydgoszczy.

Tematyka pozyskiwania energii uzależniona jest przede wszystkim od ciągle niestabilnego prawa energetycznego. Jednak nadzieja na lepsze prawo i dynamiczny rozwój OZE jest nadal żywa w naszym regionie. Świadczy o tym duże zainteresowanie OZE i coraz większa frekwencja na forum.
Opiekunami młodzieży podczas wyjazdu dydaktycznego byli nauczyciele przedmiotów zawodowych:  p. Justyna Dybicz i p. Beata Wiśniewska.


Przygotowała: Beata Wiśniewka 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego