Spotkanie z firmą Reflex - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Spotkanie z firmą Reflex

ARCHIWUM > 2016/2017


„SPOTKANIE Z REFLEXEM”

Zdobywanie wiedzy w naszej szkole odbywa się nie tylko na zajęciach dydaktycznych. Zapraszamy również firmy wprowadzające w życie nowe rozwiązania technologiczne. Tak też było dnia 19 października 2016 roku, kiedy gościliśmy kolejny raz przedstawiciela firmy Reflex z Wąbrzeźna, którą reprezentował mgr inż. Jerzy Wojnar. Reflex to firma nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie instalacji grzewczych, chłodniczych i solarnych oferująca szeroki asortyment innowacyjnych produktów oraz zapewniająca fachową opiekę serwisową. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wiedzy technicznej tworzy nowoczesne rozwiązania technologiczne. O jakości firmy świadczy fakt, że można ją spotkać na dużych targach instalacyjnych np.: w Poznaniu i Bydgoszczy, w których my także uczestniczymy. Spotkanie miało na celu przybliżenie nam, a w szczególności uczniom uczącym się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, nowych rozwiązań i zasad montażu instalacji, z których na co dzień każdy z nas korzysta.

Do najbardziej interesujących zagadnień należały następujące tematy: przeponowych naczyń wzbiorczych
podstawowego zabezpieczenia każdej instalacji ciśnieniowej; układy stabilizacji ciśnienia -  niezwykle ważne w budynkach wysokich oraz zasobniki buforowe i podgrzewacze wody niezbędne do prawidłowej pracy instalacji ciepłej wody użytkowej.

Byliśmy bardzo zaciekawieni tym spotkaniem i poruszaną tematyką, co zaowocowało szeregiem pytań i ożywioną rozmową z prowadzącym zajęcia. Najważniejsza była dla nas zdobyta wiedza, ale wiele radości sprawiły liczne nagrody dla najbardziej zaangażowanych. Były to manometry, pendrive
y, kubki, długopisy, notesy, notatniki. Dzięki takim spotkaniom poszerzamy wiedzę i doświadczenie, które zdobywamy na lekcjach.

19.10.2017 r. JD, BP


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego