Sprzątanie Świata - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Sprzątanie Świata

ARCHIWUM > 2015/2016


„WYPRAWA - POPRAWA” czyli SPRZĄTANIE ŚWIATA 2015


„Wyprawa - poprawa” - pod takim hasłem dnia 18.09.2015 r. odbyła się akcja „Sprzątania świata”. W ramach tegorocznej edycji kampanii zwracano szczególną uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie. Podkreślano, że poza obowiązkami, mamy również prawa, a jednym z nich jest prawo do tego, żeby się domagać rozwiązywania przez gminy takich problemów, jak np.: dzikie wysypiska. Do tego potrzebna nam będzie wiedza i chęć współuczestniczenia w działaniach podejmowanych dla czystego środowiska.

W akcji aktywnie uczestniczyli uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. gen. Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu. Jej celem  było przybliżenie młodzieży postaw ekologicznych, wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz promowanie ochrony środowiska.

W „Sprzątanie Świata” zaangażowały się klasy: IIIa, IIc, IIa pod opieką:  p. Katarzyny Bednarskiej, p. Jagody Skrzypińskiej oraz p. Anny Szymańskiej.

Organizatorami akcji w ZSP nr 5 były: p. Małgorzata Jędrzejewska
Tracz i p. Anna Szymańska.Anna Szymańska 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego