Sukces literacki Oli - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Sukces literacki Oli

ARCHIWUM > 2016/2017


UCZENNICA „BUDOWLANKI” NAGRODZONA
W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE LITERACKIM


Od dawna wiadomo, że uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. generała Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu rozwijają swoje pasje i godnie reprezentują szkołę w prestiżowych konkursach. Najlepszym przykładem przedstawiającym osiągnięcia młodzieży z inowrocławskiej „Budowlanki” jest sukces Aleksandry Thielmann - laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Klucz do świata magii”.

Uczennica, kształcąca się w zawodzie technik budownictwa, napisała opowiadanie fantastyczne pt. „Fikcyjna prawda”. Młoda artystka opisała w swojej pracy tajemniczą zagadkę oraz przygody bohaterów w drodze do zdjęcia klątwy, pokonania zła i wprowadzenia nowego ładu w świecie. Jury doceniło oryginalny pomysł, ciekawą fabułę oraz narrację „Fikcyjnej prawdy”, przyznając Aleksandrze wyróżnienie i tytuł laureata. W konkursie wzięło udział pięćdziesiąt prac z całej Polski.  

Sukces uczennicy „Budowlanki” potwierdza fakt, że w ZSP nr 5 młodzież nie tylko przygotowuje się do matury i egzaminów zawodowych, ale rozwija swoje zainteresowania oraz odkrywa nowe pasje. Opiekunem Oli była pani Milena Leśniewska-Pulczyńska.

22.03.2017 ML-P, BP


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego