Szkolenie SOPRO - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Szkolenie SOPRO

ARCHIWUM > 2012/2013

SZKOLENIE FIRMY „SOPRO”

W „BUDOWLANCE” młodzież poznaje nowe technologie i nowoczesne materiały budowlane u źródła. Między innymi poprzez prezentacje i szkolenia wiodących na rynku firm związanych z branżą budowlaną. Jedno z nich zostało zorganizowane 07 czerwca 2013r. Było to szkolenie zawodowe dla uczniów, przeprowadzone przez zaproszonych do szkoły pracowników firmy SOPRO producenta chemii budowlanej.
Szkolenie dotyczyło wykonawstwa okładzin z płytek ceramicznych z zastosowaniem odpowiednich produktów chemii budowlanej: mas samopoziomujących, podkładów gruntujących, taśm uszczelniających, zapraw uszczelniających, mas przeciwwilgociowych, elastycznych zapraw klejowych. Prowadził je doradca techniczny firmy pan Andrzej Król
z Sadów koło Poznania.
W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas drugich i trzecich, uczący się zawodu technolog robót wykończeniowych w budownictwie oraz zawodu technik budownictwa.
Młodzież została wyposażona w odzież ochronną i wykonywała pod okiem instruktorów ćwiczenia praktyczne z zastosowaniem prezentowanych materiałów budowlanych.
W czasie pokazu uczniowie uzyskiwali wyczerpujące odpowiedzi na zadawane fachowcom pytania oraz udzielali odpowiedzi zapytani przez instruktorów. Prawidłowe odpowiedzi były nagradzane drobnymi upominkami co mobilizowało uczniów do aktywnego udziału w zajęciach.
Pracownicy firmy SOPRO przekazali szkole zestaw fachowych  poradników i katalogów, które udostępnione zostały uczniom w szkolnej bibliotece
Różnorodne formy szkolenia praktycznego uczniów są na trwałe wpisane w specyfikę naszej Szkoły i mają na celu przybliżenie zagadnień praktyki zawodowej w jak najbardziej interesującej i aktywizującej formie.   


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego