Szkolenie z Firmą TECE - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Szkolenie z Firmą TECE

ARCHIWUM > 2015/2016


SZKOLENIE Z FIRMĄ TECE

Finał Mistrzostw Polski Instalatorów dla Szkół, który miał miejsce podczas Międzynarodowych  Targów Instalacyjnych w Poznaniu był okazją do nawiązania branżowych kontaktów i współpracy. Firma TECE, producent systemów sanitarnych i grzewczych, która podczas targów  prezentowała swoje innowacyjne rozwiązania dnia 02.06.2016r., gościła w naszej Szkole, przeprowadzając ciekawe szkolenie dla uczniów.

Na początku dowiedzieliśmy się, czym dokładnie zajmuje się firma. Podstawową jej  działalnością są systemy rurowe z tworzyw sztucznych łączonych zaciskowo oraz poprzez złącza wtykowe przeznaczone do instalacji wody pitnej, grzewczej i sprężonego powietrza. Dodatkowo firma zajmuje się systemem ogrzewania podłogowego, stelażami podtynkowymi i spłukującymi oraz odwodnieniami łazienkowymi. Najciekawsza część szkolenia dotyczyła zajęć praktycznych, podczas których każdy uczeń wykonał połączenia zaciskowe, wtykowe, wspólnie wykonaliśmy próbę szczelności oraz nauczyliśmy się, jak odzyskać i ponownie wykorzystać źle zamontowaną złączkę. Posługiwanie się ekspanderem i zaciskarką przy pomocy siły swoich mięśni okazało się proste.

W tym niezwykle aktywnym szkoleniu uczestniczyli uczniowie trzeciej klasy w zawodzie monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych oraz drugiej klasy w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Takie spotkania to nie tylko szansa na sprawdzenie swoich umiejętności i sprawności, ale także świetna okazja do wymiany doświadczeń i praktycznego zapoznania się z oferowanymi produktami. Jako dowód sprawności i fachowej wiedzy wszyscy uczestnicy zajęć otrzymają certyfikaty od firmy TECE.
Targi INSTALACJE to ważne wydarzenie dla branży instalacyjnej w Polsce. Od wielu lat stanowią okazję do prezentacji aktualnych trendów, technologii i nowości produktowych w najważniejszych sektorach związanych z rynkiem instalacyjnym. Mamy nadzieję, że dzięki  targom, tego typu spotkania w formie warsztatów będą odbywały się w naszej Szkole coraz częściej a uczniowie, którzy w czerwcu przystąpią do egzaminów zawodowych zdadzą je z łatwością.

Zajęcia zorganizowano z inicjatywy nauczyciela przedmiotów zawodowych  p. Justyny Dybicz.

Justyna Dybicz 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego