Szkolny Konkurs Geograficzny - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Szkolny Konkurs Geograficzny

ARCHIWUM > 2017/2018


JESIEŃ CZASEM KONKURSÓW GEOGRAFICZNYCH W „BUDOWLANCE”

Tej jesieni w „Budowlane” zaplanowano zorganizować dwa konkursy geograficzne dla uczniów naszej szkoły. Jeden z nich wewnątrzszkolny odbył się 24 października, młodzież wykazywała się swoją wiedzą na temat „Podziału administracyjnego Polski”. Była to już XVII edycja tego konkursu, organizowanego co roku przez nauczyciela geografii Panią Izabelę Kwiatkowską. W konkursie wzięło udział ponad 28 pasjonatów geografii - uczniów technikum, którzy zmagali się z 40 pytaniami zamkniętymi dotyczącymi województw, powiatów, gmin, miast i wsi naszego kraju.

Założeniem konkursu było zainteresowanie młodzieży geografią Polski, rozszerzenie programu nauczania przedmiotu, zachęcenie uczniów do pracy z mapą administracyjną Polski oraz  wyłonienie najlepszej trójki uczniów.
W tym roku najlepszymi okazali się:
I miejsce: Kacper Łęczycki – I a – technik budownictwa
II miejsce: Rita Ciesiółka oraz Daniel Kątnik oboje z IV b – technik geodeta
III miejsce: Mateusz Major IV b – technik geodeta

Młodzież „Budowlanki” posiada rozległą wiedzę i umiejętności z zakresu geografii, co z pewnością przydaje się w nauce przedmiotów ścisłych, a także zawodowych, zwłaszcza, że większa część uczestników konkursu to uczniowie kształcący się w zawodzie technik geodeta.   

Pasjonatów geografii czeka w listopadzie jeszcze jeden sprawdzian wiedzy. Wezmą oni udział w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym „GEO - Planeta”, przeprowadzonym między innymi przy współpracy z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Trzymamy kciuki za naszych uczniów, oby takie działania motywowały ich do  osiągania kolejnych sukcesów!

24.10.2017 IK, BP

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego