Szlachetna Paczka - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Szlachetna Paczka

ARCHIWUM > 2015/2016


POMAGANIE MA WIĘKSZĄ MOC, GDY ROBI SIĘ TO RAZEM


Szlachetna Paczka już od 15 lat daje potrzebującym  impuls do zmiany życia. Jak co roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Inowrocławiu włączył się do akcji i pomaga potrzebującym rodzinom w ich codziennej walce z przeciwnościami losu.

Tegoroczną zbiórkę rozpoczęliśmy 25 listopada 2015 r., a ogólnopolski  finał  akcji miał miejsce 11 grudnia w Kruszwicy. Udało nam się zebrać  17 szlachetnych paczek, w których znalazły się: żywność, środki czystości, artykuły higieniczne, odzież i obuwie, artykuły szkolne, wyposażenie mieszkania, upominki i wiele innych niezbędnych artykułów potrzebnych na co dzień. Nie udałoby się to wszystko bez pomocy osób z naszej szkoły: nauczycieli, pracowników oraz uczniów.  Najpierw zajęliśmy się zbiórką, potem pakowaniem, a na końcu dostarczeniem upominków do magazynu w Kruszwicy na ul. Kolegiacką 24. Na miejscu zawiesiliśmy cukierki na choince spełnionych marzeń
ich ilość odpowiadała liczbie członków rodziny, której pomogliśmy.   Udział w takich akcjach daje nadzieję, poczucie dumy, łączy ludzi w trudnych sytuacjach, uczy wrażliwości na potrzeby innych oraz  współpracy, zgodnie z mottem akcji „pomaganie ma większą moc, gdy robi się to razem.” 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego