Targi Kamień – Stone 2011 - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Targi Kamień – Stone 2011

ARCHIWUM > 2011/2012

TARGI BRANŻY KAMIENIARSKIEJ KAMIEŃ - STONE 2011


  Dnia 9 listopada 2011 roku uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. gen. Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu, zwiedzali pawilony wystawiennicze III edycji Targów Branży Kamieniarskiej KAMIEŃ-STONE, organizowanych wspólnie przez Międzynarodowe Targi Poznańskie i firmę Geoservice-Christi z Wrocławia.
Podczas tegorocznej edycji targów 310 wystawców z 17 krajów świata zaprezentowało swoją ofertę kierowaną do architektów, projektantów, rzeźbiarzy, konserwatorów zabytków, właścicieli zakładów kamieniarskich, klientów indywidualnych i oczywiści uczniów.
Wystawcy zaprezentowali szereg nowości, w tym najpiękniejsze odmiany kamienia jak również najnowocześniejsze urządzenia do jego obróbki.
W skład ekspozycji oprócz surowców, maszyn w ruchu i ich elementów oraz rozwiązań w transporcie kamienia wchodziły półprodukty i gotowe produkty kamienne, w tym elementy wykończeniowe do wnętrz i ogrodów. Nie zabrakło przykładów ekskluzywnego kamieniarskiego wzornictwa oraz giełdy minerałów i kamieni szlachetnych.
Uczniowie mogli poznać interesujące rozwiązania w zakresie zastosowania kamienia w ogrodzie i domu. Widzieliśmy jak się układać kamienną mozaikę i wiele innych ciekawych ekspozycji.
Uwagę uczniów przyciągnęły prace poświęcone wykorzystaniu kamienia w projektowaniu oraz kamienia jako formy architektonicznej, np. rzeźby kamiennej.
Targi odbyły się pod honorowym patronatem Ministra Gospodarki.
Ekspozycje wystawiennicze zwiedzali uczniowie kształcący się w zawodzie technik budownictwa, technik drogownictwa i architektury krajobrazu.
  Udział w Targach umożliwił uczniom poszerzenie wiadomości z zakresu przedmiotów zawodowych, głównie materiałoznawstwa i technologii robót kamieniarskich.
  Ta nietypowa forma poznania i pogłębiania wiadomości, znajduje zawsze uznanie uczniów i nauczycieli. Wpisuje się w ciekawe metody poznania realizowane w szkole od lat.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego