Technik OZE wszystko może! - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Technik OZE wszystko może!

ARCHIWUM > 2016/2017


IV MIEJSCE MIEJSCE UCZNIÓW ,,BUDOWLANKI”
 W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „TECHNIK OZE WSZYSTKO MOŻE”Możemy pochwalić się kolejnym sukcesem, zgodnie z tytułem konkursu okazało się, że technik OZE z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Inowrocławiu wszystko może! Zostaliśmy miło zaskoczeni przez naszych uczniów kolejną wysoką lokatą w konkursie ogólnopolskim. W dniach 30-31.03.2017 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku odbył się II Ogólnopolski Konkurs „Technik OZE wszystko może”. Jego współorganizatorami były znane w środowisku lokalnym organizacje pozarządowe:  Miasteckie Towarzystwo Gospodarcze i  Miasteckie Stowarzyszenie Oświatowe. Patronami honorowymi oraz fundatorami nagród byli: Wicewojewoda Pomorski Pan Mariusz Łuczyk, Starosta Bytowski p. Leszek Waszkiewicz, Wicestarosta p. Zbigniew Batko oraz prezes  MTG p. Aleksander Szopa.

W pierwszym dniu rywalizacji, która stała na wysokim poziomie, młodzież wykonywała zadania praktyczne polegające na sporządzeniu pomiarów pracy paneli fotowoltaicznych oraz wykonaniu fragmentu instalacji centralnego ogrzewania z wykorzystaniem różnych metod. Testem poprawności realizacji  zadania  było sprawdzenie  szczelności zmontowanej instalacji. Po pierwszym dniu zmagań uczniowie naszej szkoły: Wiktor Szczególski i Jakub Nowak z klasy III w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej byli na drugim miejscu.

Po pierwszym dniu konkursu uczestnicy pojechali na wycieczkę do biogazowni w Piaszczynie, sponsorowaną przez Miasteckie Towarzystw Gospodarcze. Drugi dzień obejmował część teoretyczna,  podczas której uczniowie rozwiązywali test obejmujący wiedzę z zakresu odnawialnych źródeł energii /OZE/. W konkursie wzięły udział drużyny z różnych części kraju, min.  Zielonki k. Warszawy, Torunia, Gdyni , Swarożyna, Koszalina,  dwie drużyny ze Słupska oraz zespół gospodarzy z miasteckiego ZSOiT.

Ostatecznie nasi reprezentanci zajęli  zaszczytne IV miejsce, z którego jesteśmy niezwykle dumni. To nas kolejny sukces i mamy nadzieję, że nie ostatni. Rozwijanie i propagowanie Odnawialnych Źródeł Energii wśród młodzieży przynosi efekty w postaci wysokich miejsc w konkursach i prognozuje dobrze na przyszłość, liczymy na kolejne wysokie lokaty. Gratulujemy. Opiekunem młodzieży podczas wyjazdu był p. Juliusz Nawrocki, a uczniów do konkursu przygotowała p. Justyna Dybicz.


01.04.2017 JD, BP

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego