Trening TUiSEO - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Trening TUiSEO

ARCHIWUM > 2015/2016


TRENING PRZYGOTOWUJĄCY DO EGZAMINU KWALIFIKACJA B.22.
EKSPLOATACJA URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW ENERGETYKI ODNAWIALNEJ


W dniach 2, 4 oraz 23 listopada 2015 roku odbyły się treningi przygotowujące do etapu praktycznego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Trening przed egzaminem pomaga uczniom usystematyzować wiadomości i ćwiczyć umiejętności praktyczne, a także pozwala zapoznać się z narzędziami, które są wykorzystywane podczas egzaminów oraz sprawdzić własne możliwości i umiejętności, które zdobyli podczas nauki w szkole i na zajęciach praktycznych.

Uczniowie IV klasy w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej brali czynny udział w zajęciach pod okiem nauczyciela praktycznej nauki zawodu. Na miejscu uczniowie poznali strukturę egzaminu praktycznego oraz warunki jego przeprowadzenia, zapoznali się ze stanowiskiem egzaminacyjnym, z przepisami i zasadami bhp, z narzędziami pracy oraz zadaniem do wykonania. Pierwsze zajęcia poświęcone były instalacji z kolektorem słonecznym, jego obsłudze oraz najczęstszym awariom,
drugie - instalacji fotowoltaicznej i w czasie ich trwania, młodzież dokonywała podstawowych pomiarów, m. in. prądu zwarcia, napięcia otwartego obwodu, sprawności układu oraz zadziałania wyłącznika różnicowo-prądowego.

Trening miał na celu przygotowanie uczniów do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Kwalifikacja B.22, do której uczniowie przystąpią na przełomie stycznia i lutego 2015r.  dotyczy wykonywania robót związanych z eksploatacją urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, a uczniowie  „Budowlanki” będą ją zadawać po raz pierwszy. Nauczyciele przedmiotów zawodowych dokładają wszelkich starań, aby egzamin przebiegł pomyślnie a uczniowie doceniają ich trud i chętnie w nim uczestniczą.

Opiekunami podczas treningu były nauczycielki przedmiotów zawodowych p. Justyna Dybicz oraz p. Beata Wiśniewska. Natomiast trening zorganizowała pani Małgorzata Jędrzejewska
Tracz kierownik praktycznej nauki zawodu.

Przygotowała: Justyna Dybicz

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego