W Lafarge - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

W Lafarge

ARCHIWUM > 2019/2020

BYLIŚMY W LAFARGE CEMENTOWNIA KUJAWY

Grupa  uczniów technikum budownictwa miała możliwość zobaczyć jak funkcjonuje światowy lider w produkcji materiałów budowlanych Lafarge Cementownia Kujawy w Bielawach. Firma  jest czołowym producentem cementu, kruszyw i betonu na polskim rynku budowlanym.

Na początku odbyło się szkolenie BHP. Następnie uczestnicy wycieczki otrzymali kaski, okulary i kamizelki odblaskowe, po czym pod opieką sztygarów weszli na teren zakładu.

Uczniowie mogli zobaczyć sterownię, gdzie kontroluje się cały proces produkcji cementu. Podczas wycieczki młodzież miała okazję zapoznać się z historią zakładu i zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na jego terenie. Ponadto uczniowie wysłuchali prelekcji dotyczącej technologii stosowanej przy wydobyciu kamienia wapiennego.

Na koniec grupa została przewieziona na taras widokowy, skąd można było zobaczyć wyrobisko kopalni odkrywkowej wapienia.
Było ciekawie i niezwykle, ale bardzo poglądowo. Uczniowie „Budowlanki” lubią takie lekcje wyjazdowe, ponieważ nauka zawodu w sposób praktyczny jest łatwiejsza.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego