W nagrodę do Szczyrku - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

W nagrodę do Szczyrku

ARCHIWUM > 2012/2013

UCZNIOWIE „BUDOWLANKI” Z WIZYTĄ W FIRMIE
PRODUKUJĄCEJ MATERIAŁY BUDOWLANE


    We wrześniu br. czworo uczniów naszej Szkoły, w nagrodę za najlepsze wyniki na zajęciach praktycznych, wraz z jedenastoma uczniami szkół ponadgimnazjalnych województwa kujawsko-pomorskiego, uczestniczyło w 4-dniowym wyjeździe na południe Polski, gdzie  w Bielsku Białej, w zakładzie „Prefabet” miało okazję przyjrzeć się, jak krok po kroku powstają bloczki budowlane z betonu komórkowego. Obejrzeli nową linię produkcyjną oraz zapoznali się z historią zakładu.
     Wyjazd był podsumowaniem projektu realizowanego w ramach  Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach. Działanie 9.2 PODNIESIENIE ATRAKCYJNOŚCI I JAKOŚCI SZKOLNICTWA ZAWODOWEGO. Liderem projektu jest Kujawsko -  Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku a jednym z beneficjentów
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 im. generała Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu
     Przystankiem na trasie wycieczki był Zakład Tychy Fiat Auto Poland. Po obejrzeniu filmu przedstawiającego, czym aktualnie zajmuje się firma, młodzież udała się na halę produkcyjną. Tam obserwowała, jak od podstaw, element po elemencie powstaje samochód.
       Największe wrażenie na uczniach zrobiły nowoczesne maszyny pracujące w obu zakładach oraz roboty zainstalowane do produkcji karoserii samochodowych.  Dzięki niezliczonym badaniom prowadzonym w firmach oraz wdrożonym procesom technologicznym  powstają produkty najwyższej jakości.
     Ponadto młodzież w Wiśle wspięła się na  Skocznię Narciarską im. A. Małysza „Wisłę Malinkę”, obejrzała  czekoladową figurę Adama Małysza,
odwiedziła Browar w Żywcu, gdzie przedstawiony został proces produkcji piwa.
     Uczniowie inowrocławskiej „Budowlanki” uczestnicząc w wielu tego typu projektach mają okazję sprawdzić, w jaki sposób nabyta w szkole wiedza teoretyczna wykorzystywana jest w praktyce. Ponadto wywołuje w nich to twórcze podejście do omawianego zagadnienia i do szerszego spojrzenia na  rozwój budownictwa w dzisiejszej rzeczywistości. 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego