W węźle cieplnym - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

W węźle cieplnym

ARCHIWUM > 2015/2016


W POMIESZCZENIU WĘZŁA CIEPLNEGO


Jak co roku uczniowie „Budowlanki” w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej udali się do pomieszczenia węzła cieplnego, który znajduje się w budynku szkoły. W tej ciekawej lekcji uczestniczyli uczniowie klasy I i II w dniach 26 oraz 30 października 2015 roku.

Młodzież poznała działalność Zakładu Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Inowrocławiu, którego statutowymi zadaniami są: produkcja, przesył i dystrybucja energii cieplnej na terenie miasta. Nasi uczniowie  poznali również zasadę działania dwufunkcyjnego, wymiennikowego węzła cieplnego na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Dokonywali odczytu ciśnienia i temperatury na przewodzie zasilającym, poznali zasadę działania i rozmieszczenie armatury zamontowanej w pomieszczeniu węzła oraz zapoznali się z automatyką regulatora. Uwagę młodzieży zwróciła zasada działania pomp, zaworów bezpieczeństwa, zaworu regulacyjnego oraz układ automatyki pogodowej.

Pracę węzła, budowę i lokalizację urządzeń oraz automatykę przedstawił uczniom pracownik Zakładu Energetyki Cieplnej w Inowrocławiu.

Wyjścia tematyczne są bardzo interesującą metodą poznawczą dla młodzieży, wpływają na poszerzenie wiadomości z przedmiotów zawodowych, dają możliwość zastosowania zdobytej na lekcjach wiedzy teoretycznej w praktyce. Podczas zajęć uczniowie w szczegółach poznali miejsce, gdzie wytwarzane jest ciepło, z którego codziennie korzystają.  


Opiekunem młodzieży była pani Justyna Dybicz. 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego