W Zakładzie Karnym - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

W Zakładzie Karnym

ARCHIWUM > 2014/2015


Z
WIZYTĄ W ZAKŁADZIE KARNYM W INOWROCŁAWIUDnia 29 stycznia 2015r.  uczniowie klas: II m/m oraz III m/m odwiedzili Zakład Karny w Inowrocławiu, który jest jednostką typu półotwartego i otwartego dla skazanych mężczyzn.

Młodzież, na spotkaniu z  Dyrektorem Zakładu Karnego
Panem ppłk Markiem Aleksandrem i wychowawcami, poznała historię placówki;  uzyskała informacje na temat pracy strażników, wychowawców oraz terapeutów uzależnień; dowiedziała się, jakie są zasady zachowania się w zakładzie karnym; poznała przyczyny pobytu skazanych w więzieniu, ich prawa i obowiązki, formy pracy resocjalizacyjnej (między innymi przez pracę w instytucjach pożytku publicznego, czy w charakterze wolontariuszy w szpitalu),   a także dowiedziała się, jakie warunki należy spełnić, aby zostać zatrudnionym w tego typu placówce.

Ponadto uczniowie zwiedzili budynek więzienia: cele skazanych, świetlice, pokoje wychowawców  i terapeutów,  miejsca rekreacji, kaplicę, Klub Olimpijczyka „Paragraf”.

Wizyta w instytucji  penitencjarnej była dla uczniów ogromnym przeżyciem i miała również przesłanie wychowawcze, gdyż w pozwoliła na refleksję nad własnym postępowaniem i jego skutkami.


Opiekunami uczniów byli nauczyciele: Pani Marzena Majewska, Pani Anna Marcysiak i Pan Wiesław Kurczyński. 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego