W zdrowym ciele zdrowy duch! - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

W zdrowym ciele zdrowy duch!

ARCHIWUM > 2018/2019

W ZDROWYM CIELE - ZDROWY DUCH

W dniu 29 marca 2019 r. uczestnicy 2-3 Hufca Pracy na co dzień uczący się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Inowrocławiu odwiedzili siłownię ,,Renegat’’.

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Sportu - na rzecz rozwoju i pokoju, młodzież z inowrocławskiej jednostki wzięła udział w treningu na siłowni. Na wstępie pracownik przywitał przybyłych i przeprowadził szybki instruktaż dla tych, którzy nigdy nie byli w tego typu obiekcie. Oczywiście nie mogło zabraknąć słów przestrogi przed nadmierną brawurą i przecenieniem swoich sił.

Następnie uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swojej kondycji i umiejętności ćwicząc na wybranych przez siebie urządzeniach. Niektórzy młodzi ludzie dość szybko zrozumieli, jak ważny jest rozsądek i odpowiednie rozłożenie sił. Znaleźli się również i tacy, którzy uczęszczają do siłowni, więc skupili się na ćwiczeniach siłowych i pracy z hantlami.

Przedsięwzięcie przyczyniło się do propagowania idei sportu oraz potrzeby codziennego ruchu. Młodzież doskonale odnalazła się w często nowych dla siebie warunkach i już dzisiaj deklaruje chęć rozpoczęcia regularnych treningów. Życzymy powodzenia i zapału.

29.03.2019 JW., BP, SD
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego