Węzeł cieplny II e - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Węzeł cieplny II e

ARCHIWUM > 2013/2014

UCZNIOWIE ZSP NR 5 W POMIESZCZENIU WĘZŁA CIEPLNEGO


Dnia 22 listopada 2013 roku uczniowie klasy II e w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej udali się do pomieszczenia węzła cieplnego, który znajduje się w budynku szkoły.
Młodzież poznała funkcje Zakładu Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Inowrocławiu, którego statutową działalnością jest produkcja, przesył i dystrybucja energii cieplnej dla sieci nr 1 Inowrocław oraz dystrybucja i obrót energii cieplnej dla sieci nr 2 Dzielnica Mątwy. Główne źródło ciepła zlokalizowane jest w południowej części miasta – ul. Torowa, natomiast infrastruktura rozłożona jest na terenie całego miasta. Dowiedzieliśmy się,       że długość sieci cieplnej dla Inowrocławia wynosi ponad 70 km, a ilość obsługiwanych węzłów, takich jak nasz szkolny, to 682 sztuki. Nasi uczniowie  poznali zasadę działania dwufunkcyjnego, wymiennikowego węzła cieplnego   na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Dokonywali odczytu ciśnienia i temperatury na przewodzie zasilającym oraz poznali zasadę działania i rozmieszczenie armatury zamontowanych w pomieszczeniu węzła. Uwagę uczniów zwróciła zasada działania pomp, zaworów bezpieczeństwa, filtroodmulnika oraz układ automatyki pogodowej.
Pracę węzła, budowę i lokalizację urządzeń oraz automatykę przedstawił nam pracownik Zakładu Energetyki Cieplnej w Inowrocławiu pan Marek Michalak.

Opiekunkami młodzieży były: pani Justyna Dybicz, pani Beata Wiśniewska.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego