Wicemistrz Polski - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Wicemistrz Polski

ARCHIWUM > 2012/2013

WICEMISTRZ   POLSKI    Z  INOWROCŁAWSKIEJ  „ BUDOWLANKI”

Po dwudniowych zmaganiach obejmujących część pisemną i praktyczną w dniu 20 kwietnia 2013 w Grudziądzu ogłoszono wyniki Finału Centralnego XLII Turnieju Budowlanego ZŁOTA KIELNIA dla Zasadniczej Szkoły Zawodowej, który dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 zakończył się sukcesem. Reprezentujący szkołę uczeń Arkadiusz Simiński z klasy III m/t  uzyskał II miejsce i tytuł wicemistrza Polski w zawodzie posadzkarz, ustępując tytuł mistrza uczniowi z Raciborza. Po zsumowaniu punktów wszystkich uczestników naszego regionu biorących udział w Turnieju we wszystkich 5 zawodach budowlanych,  otrzymał tytuł Najlepszego Budowlańca województwa kujawsko-pomorskiego.

Organizatorzy zadbali o czas wolny uczestników Turnieju i opiekunów. Podczas zmagań uczniów, nauczyciele zostali przeszkoleni w zakresie wyrobów i technologii firmy Sopro i Wienerberer, strategicznych sponsorów Finału. Otrzymali materiały dydaktyczne dla swoich szkół i zaproszenie do zakładów produkcyjnych. Nawiązali współpracę z przedstawicielami ww firm i firmy DEKORAL, którzy zobowiązali się przeszkolić uczniów w zakresie swoich produktów w szkołach. Po skończonych egzaminach uczniowie zostali zaproszeni do  Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego, do kina a razem z opiekunami zwiedzali Twierdzę Grudziądz pokonując setki metrów podziemnych korytarzy oraz przepiękne zabytkowe Stare Miasto z przewodnikiem. Wieczorem podczas seansu kinowego dla uczniów nauczycielom zaoferowano godzinny relaks w Geotermii Grudziądz.

Zadowolony i obsypany cennymi nagrodami Arek po trzydniowym pobycie z opiekunem w Grudziądzu wrócił do Inowrocławia.

Ucznia do konkursu przygotowała Joanna Wiśniewska, nauczyciel przedmiotów zawodowych ZSP nr 5. Praktyczną naukę zawodu Arek odbywa w Kujawskim Przedsiębiorstwie Budowlanym w Inowrocławiu.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego