Wiosna w Budowlance - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Wiosna w Budowlance

ARCHIWUM > 2015/2016


WIOSNA W BUDOWLANCE

Maj to kwitnące azalie, rododendrony oraz cudownie pachnące konwalie i lilaki (bzy), tulipany, bergenie, dąbrówki, smagliczki, gęsiówki, żurawki, kosaćce. Po połowie maja na balkonach, pelargonie, petunie, begonie, żeniszki, niecierpki, lobelie, szałwie, aksamitki, werbeny czy wszystkie je znasz? Jeśli nie to szukaj ich razem z NAMI.

W krajobrazie Inowrocławia pod tym względem wyróżnia się PARK SOLANKOWY z pięknymi i starannie pielęgnowanymi kwietnikami sezonowymi. Z firmą PGKiM, która zajmuje się jego pielęgnacją współpracujemy od wielu lat organizując różne formy praktycznej nauki zawodu dla naszych uczniów na jego terenie.  

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Inowrocławiu „BUDOWLANKA” również starają się dbać o wzbogacenie krajobrazu naszego miasta o piękną i dobrze utrzymaną roślinność. Na zajęciach praktycznych uczniowie Technikum w zawodzie technik architektury krajobrazu, wykonują oraz pielęgnują nasadzenia roślin ozdobnych na terenie wokół szkoły, sadzą i dbają o drzewa na terenie miasta i okolic takie jak DĄB 50-lecia posadzony na Placu Obrońców Inowrocławia czy kilkaset dębów posadzonych w lasach Nadleśnictwa Gniewkowo. Wzbogacają w ten sposób swoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie w tej dziedzinie. Obserwując efekty swojej pracy cieszą się z nich, widząc, że inni z tego korzystają. Architekt krajobrazu jest to ważny, pożyteczny zawód. Jest jeszcze dużo do  zrobienia dla  specjalistów, na których wciąż rośnie zapotrzebowanie rynku pracy.

Oto kilka zdjęć jak wygląda wiosna 2016 w  „BUDOWLANCE”.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego