Wizyta zagranicznych gości - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Wizyta zagranicznych gości

ARCHIWUM > 2018/2019


NIEZWYKŁE WARSZTATY DLA NIEZWYKŁYCH GOŚCI

„Budowlanka” gościła w swoich progach grupę uczniów z Gimnazjum z Janikowa wraz z młodzieżą z Rumunii  i Chorwacji, która bierze udział programie wymiany narodowej „Erasmus+”.


Wizyta rozpoczęła się od powitania przybyłych przez Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im gen. w. Sikorskiego - Panią  mgr inż. Danutę Paluszak. To miłe spotkanie przebiegło pod hasłem: „Dom – praca – przyszłość. Dziś planowanie – Jutro wykonanie”. W ramach odwiedzin zaproszeni goście mieli możliwość wziąć udział w warsztatach, przeprowadzonych przez nauczycieli i uczniów „Budowlanki”, prezentujących nauczane w Szkole zawody:

„Przedsiębiorczy budowlaniec”,
„ Przykładny geodeta”,
„Wrażliwy renowator”,
„Twórczy architekt”.


Warsztaty te miały na celu zintegrowanie młodych ludzi. Uczestnicy mieli możliwość znakomitej zabawy, ale też doświadczyli przygody intelektualnej. Podczas zajęć „Przedsiębiorczy budowlaniec” młodzież zapoznała się z możliwościami projektowania architektonicznego w programie ArCADia ARCHITEKTURA i tworzeniem prostych projektów wraz z ich prezentacją w 3D. Na warsztatach „Przykładny geodeta” wykonywano profile najpopularniejszych gleb występujących na terenie Polski, obejrzano też pokaz zdjęć z zajęć terenowych z zakresu geodezji oraz zapoznano się ze sprzętem geodezyjnym. Natomiast warsztaty „Wrażliwy renowator” wprowadziły przybyłych w świat historii i sztuki architektonicznej minionych lat. Goście mieli okazję zdobić odlewy gipsowe, które imitowały sztukaterię. Renowatorzy mają z nią  do czynienia w swojej codziennej pracy. Kolejną atrakcją była nauka wykonywania elementów zdobniczych z papieru – to wszystko za sprawą zabawy w „Twórczego architekta”.


Społeczność „Budowlanki” potrafiła stworzyć miłą i twórczą atmosferę w czasie tego niezwykłego dnia.   Pamiątkami z wizyty w ZSP nr 5  były własnoręcznie wykonane przez gości przedmioty podczas warsztatów tematycznych, wspólne zdjęcia i oczywiście, wręczone przez Panią Dyrektor mgr inż. Danutę Paluszak, dyplomy uczestnictwa w tych niezwykłych zajęciach.

 
02.10.2018 BK, BP

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego