Wyjście do teatru - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Wyjście do teatru

ARCHIWUM > 2017/2018


UCZNIOWIE „BUDOWLANKI” W TEATRZE

Dnia 23.01.2018 roku uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. generała Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu wzięli udział w wyjściu do teatru na spektakl pt. „Dziady” cześć III. Sztuka została wystawiona przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

Młodzież „Budowlanki” miała możliwość utrwalenia wiadomości z zakresu obowiązkowej lektury szkolnej, obcowania z żywym słowem oraz rozwijania zainteresowań teatralnych. Uczniowie działający w szkolnym kole teatralno-literackim „Verba” zwrócili szczególną uwagę na grę aktorów, sposoby wyrażania silnych emocji i modulację głosem. Młodzież była pod wrażeniem wielkiego monologu Konrada oraz sceny związanej z odprawianiem egzorcyzmów. Po obejrzeniu sztuki uczniowie wzięli udział w krótkich warsztatach teatralnych związanych z zagadnieniem improwizacji.

Jak widać młodzież ZSP nr 5 w Inowrocławiu zdobywa wiedzę i umiejętności nie tylko podczas nauki w szkole, ale także w trakcie ciekawych wyjść dydaktycznych, które pozwalają także rozwijać zainteresowania twórcze młodych ludzi.


24.01.2018 ML

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego