Wyjazd do Kruszyna - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Wyjazd do Kruszyna

ARCHIWUM > 2012/2013


UCZNIOWIE „BUDOWLANKI” NA BUDOWIE TRASY UNIWERSYTECKIEJ


Grupa 22 uczniów naszej Szkoły, klasy III a i IIc, kształcących się w zawodzie technik drogownictwa i technik budownictwa, uczestniczyło w wycieczce dydaktycznej do Kruszyna i Bydgoszczy.
Uczniowie w Kruszynie uczestniczyli w udzielaniu pierwszej pomocy podczas wypadku na budowie oraz zapoznali się ze standardami bhp obowiązującymi w przedsiębiorstwach budowlanych i drogowych, zobaczyli oraz uzyskali informacje na temat nowoczesnego sprzętu medycznego stosowanego podczas udzielania pierwszej pomocy, obserwowali realizacje prac związanych z przebudową odcinka drogi krajowej nr 10 w Kruszynie.
Byli też na budowie Trasy Uniwersyteckiej w Bydgoszczy. W ramach przedsięwzięcia realizowany jest tam najwyższy most podwieszany w regionie, który będzie miał kształt dwóch przenikających się podków. Projekt jest kluczową inwestycją drogową dla miasta. W ramach przedsięwzięcia budowana jest dwujezdniowa droga dwupoziomowego skrzyżowania. Budowany 70-metrowy pylon wraz z mostem jest głównym elementem budowanej Trasy Uniwersyteckiej w Bydgoszczy, która docelowo połączy ze sobą dzielnice Wzgórze Wolności i Skrzetusko. Większa część trasy przebiega przez estakadę.
Most zostanie podwieszony za pomocą lin znajdujących się po jego obu stronach. Jezdnia będzie się znajdować ok. 14 metrów nad ziemią. Droga ma zostać oddana do użytku w grudniu 2013 roku.
Wyjazd uczniów umożliwił im poszerzenie wiedzy z przedmiotów zawodowych, głównie technologii budownictwa, podstaw projektowania, materiałoznawstwa, organizacji budowy i bhp. Taka forma poznania i pogłębiania wiedzy zawodowej, znajduje bardzo duże uznanie wśród uczniów, nauczycieli i dyrekcji Szkoły.
Organizatorem i fundatorem wyjazdu był Państwowy Inspektorat Pracy, jako firma współpracująca ze Szkołą.
Szczególnie dziękujemy Panu Krzysztofowi Adamskiemu za inicjatywę i wybór naszej Szkoły oraz kierownictwu firmy „Skanska” i firmie „Gotowski” za umożliwienie wejścia uczniom na budowę.
                                                         Życzymy wielu bezpiecznych budów.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego