Wyjazd na "Budmę" - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Wyjazd na "Budmę"

ARCHIWUM > 2015/2016


UCZNIOWIE „BUDOWLANKI”
NA TARGACH  BRANŻY BUDOWLANEJ BUDMA 2016 W POZNANIU


05 lutego 2016 roku grupa 47 uczniów Technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. gen. Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu wzięła udział w Targach Branży Budowlanej BUDMA w Poznaniu.

Wyjazdy młodzieży na targi są już tradycją naszej szkoły. Podczas tegorocznej BUDMY uczniowie mogli poznać wszystkie elementy związane z etapami realizacji procesu inwestycyjnego - od projektowania, robót ziemnych oraz sprzętu budowlanego na placu budowy, poprzez elementy konstrukcyjne budynków i elewacje, posadzki, stolarkę okienną i drzwiową, dachy, chemię budowlaną oraz ceramikę łazienkową,  systemy wykończeniowe i systemy zarządzania budynkiem.

W tym roku na targach swoje produkty i usługi  prezentowało  ponad 1000 firm z kraju i świata, a ich oferta skierowana była do inwestorów, architektów, wykonawców, handlowców i dystrybutorów, rzemieślników, a także uczniów, jako potencjalnych przyszłych odbiorców ofert.

Opiekunami młodzieży byli nauczyciele przedmiotów zawodowych, którym pobyt na targach pozwolił na poznanie nowych materiałów, rozwiązań, technologii, zaobserwowanie nowych trendów w budownictwie, pozyskanie materiałów dydaktycznych w postaci katalogów, programów komputerowych, próbek materiałów.

Taka forma poznania i pogłębiania wiedzy zawodowej, znajduje bardzo duże uznanie zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli.Przygotował: Karol Marcysiak


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego