X miejsce w Olimpiadzie PCK - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

X miejsce w Olimpiadzie PCK

ARCHIWUM > 2016/2017


SUKCES  UCZENNICY Z „BUDOWLANKI”
W XXV
EDYCJI OLIMPIADY PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA


Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy.

24 marca 2017 r. w Bydgoszczy odbył się etap okręgowy XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. W etapie okręgowym Olimpiady wzięło  udział  40  uczniów  ze  szkół  ponadgimnazjalnych  i gimnazjów, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsca podczas etapu rejonowego w każdej kategorii wiekowej.  Etap okręgowy Olimpiady obejmował:
a) część pisemną
test składał  się z 40 pytań testowych (zarówno jednokrotnego, wielokrotnego wyboru, jak i pytań o charakterze „prawda-fałsz"),
b)  ocenę dokumentacji z przebiegu jednej akcji promującej zdrowie, zwaną również akcją prozdrowotną.

Oczywiście reprezentantka  naszej szkoły brała również udział w olimpiadzie, bo jesteśmy szkołą aktywną i staramy się wszechstronnie rozwijać naszą młodzież. W związku z tym w lutym i w marcu w „Budowlance” uczennica klasy I A Justyna Kołtuńska pod opieką nauczyciela biologii Anny Szymańskiej przeprowadziła  akcję promującą zdrowie. Akcja prozdrowotna odbyła się pod hasłem: „Powiedz stresowi STOP” i skierowano ją do wszystkich uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5.

Przed ogłoszeniem wyników olimpiady czekały uczestników i ich opiekunów dodatkowe atrakcje, ponieważ  uczestniczyli w pokazach zasad udzielania pierwszej pomocy na fantomie oraz mogli skorzystać z porad kosmetyczki i poddać się  badaniu  cery. Uczennica naszej szkoły klasy I A Justyna Kołtuńska zajęła X miejsce.

W czasie uroczystości opiekunowie A. Szymańska i E. Górzna oraz uczennica otrzymali gratulacje, dyplomy i drobne upominki. My również przyłączamy się do gratulacji i życzymy dalszych sukcesów opiekunom, a także uczennicy, która tak godnie nas reprezentowała.

24.03.2017 ASz, BP


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego