Z wizytą w Filharmonii - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Z wizytą w Filharmonii

ARCHIWUM > 2018/2019


Z WIZYTĄ W FILHARMONII POMORSKIEJ

W miniony poniedziałek uczniowie „Budowlanki” wybrali się do Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy na koncert zorganizowany z okazji 100-lecia Niepodległości.

W programie, oprócz utworów fortepianowych znanych kompozytorów polskich takich jak: Fryderyk Chopin czy Stanisław Moniuszko, znalazły się wykonywane przez chór pieśni patriotyczne - między innymi „Rota” do słów Marii Konopnickiej. W repertuarze koncertu nie zabrakło też miejsca dla znanych polskich tańców narodowych
Poloneza, Kujawiaka, Oberka oraz Krakowiaka -  w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Toruń”.

Uczestnictwo w tego rodzaju koncercie z pewnością było dla nas wszystkich ciekawą lekcją polskiej kultury, a w szczególności muzyki. Warto zauważyć, że chociaż na co dzień nasi uczniowie nie mają dużego kontaktu z muzyką poważną, to w skupieniu wysłuchali zaprezentowanych na koncercie utworów i  każdy znalazł w programie coś godnego uwagi.

Ponadto, udało nam się także obejrzeć odbywającą się w budynku Filharmonii wystawę rysunku i malarstwa, na której zaprezentowano najlepsze prace uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Bydgoszczy.

Podsumowując, uczniowie „Budowlanki” zdecydowanie lubią tzw. „wysoką kulturę” i my się z tego bardzo cieszymy, staramy się im uświadamiać, że istnieje alternatywna sztuka dla „popkultury”.

26.11.2018 PN, BP, SD

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego