Za pan brat z Wojskiem - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Za pan brat z Wojskiem

ARCHIWUM > 2016/2017


„BUDOWLANKA” ZA PAN BRAT Z WOJSKIEM

Miło nam poinformować, że nasza szkoła zacieśnia współpracę z wojskiem. Niedawno żołnierze byli naszymi gośćmi w czasie festynu budowlanego, ich obecność była związana z wprowadzeniem nowego kierunku kształcenia - technik budownictwa z inżynierią wojskową - w festynie uczestniczył 2. Inowrocławski Pułk Inżynieryjny, a także Wojskowa Komenda Uzupełnień, która prezentowała zawód i wyposażenie żołnierza. Nasza szkoła miała zaszczyt podpisać dokument o współpracy z Jednostką Wojskową 1523 w Inowrocławiu, 2 Pułkiem Inżynieryjnym.

My także otrzymaliśmy zaproszenie. Na uroczystą przysięgę wojskową żołnierzy służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych udali się jako przedstawiciele całej „Budowlanki” -  nauczycielka przedmiotów zawodowych p. Joanna Wiśniewska oraz uczeń klasy I Zasadniczej Szkoły Zawodowej  Łukasz Dominiak, który uczy się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, a interesuje się militariami i krótkofalarstwem.

Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę. Jednocześnie chcielibyśmy móc za kilka lat  uczestniczyć w przysiędze absolwentów naszej szkoły, którzy wstąpią do wojska, kończąc technikum w zawodzie technik budownictwa z inżynierią wojskową. Więcej zdjęć i informacji z tej uroczystości z udziałem naszych przedstawicieli można zobaczyć na oficjalnej stronie jednostki http://www.2pinz.wp.mil.pl/

09.06.2017 JW, BP

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego