Zagadki kryminalne - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Zagadki kryminalne

ARCHIWUM > 2019/2020
ZAGADKI KRYMINALNE – WSPÓŁCZESNE ZAGROŻENIA
Podpalenia, katastrofy lotnicze, analiza sprawcy przestępstwa, przyczyn jego czynu i warunków społecznych, w jakich go dokonał oraz wiele innych zagadnień z zakresu kryminologii mogli usłyszeć uczniowie inowrocławskiej „Budowlanki”, którzy po raz drugi uczestniczyli w konferencji zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości im. Księcia Kazimierza Kujawskiego w Inowrocławiu, pn.: „Zagadki kryminalne – współczesne zagrożenia”.
Konferencję poprowadził znany i poważany  polski prawnik, prokurator i profesor nauk prawnych – prof. dr hab. Bogusław Sygit, który wprowadził młodzież w świat zagadek kryminalnych oraz omówił współczesne zagrożenia, z którymi młodzi ludzie mogą zetknąć się każdego dnia.
Celem spotkania było przede wszystkim podniesienie świadomości młodzieży na tematy związane z bezpieczeństwem własnym, jak i innych osób oraz poznanie podstaw wspólczesnej kryminologii. Wyjście okazało się interesujące i dostarczyło wiedzy na temat codzienności, w której młody człowiek żyje.
16.01.2020 JS, JK, BP, SD
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego