Zjazd Absolwentów i Pracowników - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Zjazd Absolwentów i Pracowników

ARCHIWUM > 2014/2015 > Jubileusz

ZJAZD ABSOLWENTÓW I PRACOWNIKÓW "BUDOWLANKI"


Rok 2014 jest rokiem Jubileuszu 50-lecia Szkoły Budowlanej w Inowrocławiu. Okrągły jubileusz skłania do refleksji, do wędrówki w przeszłość. Wspominamy miejsca, w których byliśmy, czasy, w których żyliśmy,a przede wszystkim ludzi, których spotkaliśmy na swej drodze mając 16, 17, 18 lat.
Taką okazję do wspomnień mieli absolwenci i pracownicy naszej „Budowlanki” podczas zorganizowanego 27 września 2014 r. pierwszego Zjazdu.
Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego otwarcja  Zjazdu Absolwentów i Pracowników „Budowlanki” przez pana Tadeusza Majewskiego - Starostę Inowrocławskiego, pod patronatem którego obchodzony jest Jubileusz oraz panią Danutę Paluszak -  dyrektora Szkoły.
W przemowach i wystąpieniach zaproszonych gości i absolwentów przebrzmiewały tony świadczące o niepowtarzalności przeżywanych chwil i emocji. Na podsumowanie swojego wystąpienia pierwszy dyrektor Szkoły, pan Zbigniew Poznachowski poprosił zebranych o uczczenie chwilą ciszy pamięć tych pracowników i absolwentów, którzy nie doczekali dzisiejszego dnia. W przepięknej scenerii uroczystość uświetniły występy artystyczne absolwentów i uczniów naszej „Budowlanki”
Prócz udziału w głównej uroczystości goście zwiedzali mury szkoły, w tym salę tradycji gdzie mięli możliwość odszukania swojego zdjęcia w kronikach szkolnych, możliwość zapoznania się z pracami dyplomowycmi i osiągnięciami uczniów, co pozoliło na porównanie tego z teraźniejszością.
W celu pozostawienia swojego śladu obecności w Zjeździe oraz przekazania przeżywanych emocji i wspomnień wielu absolwentów wpisało się do Księgi Pamiątkowej.
Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, iż w przygotowanie uroczystości włączyła  się cała szkolna społeczność uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele i pracownicy naszej Szkoły
Wzruszenie, radość, śmiech, łzy i zadowolenie to emocje, które tylko w części oddają to wszystko, co przyszło nam przeżyć tego dnia. Mamy nadzieję, że spotkania pokoleń wejdą do tradycji naszej Szkoły i będą możliwością tworzenia wspólnej, wspaniałej i niepowtarzalnej historii naszej szkoły - Szkoły z tradycjami.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego